T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MALATYA / DARENDE - Aşağıulupınar75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu

Haberler

Ock

Aşağıulupınar 75.Yıl Cumhuriyet Ortaokulu olarak bu yıl okulda yaptığımız deneme sonuçları ışığında başarılı olan veya ilerleme kaydeden öğrencilerimizle birlikte Okul müdürümüz Mahmut ÖZ'ün de aktif katılımıyla Darende civarında bulunan Mehmet Emin Ilıcak Fen Lisesi ve Osman Hulusi Ateş Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni yakından tanıtmak ve öğrencilere liseye geçiş aşamasında rehberlik yapmak amacıyla gezi düzenledik. Bu kapsamda öğrencilerimiz hem bilgi edindi hem de gerek okul idareleri gerekse de okuldaki öğrencilerle sohbet ederek daha etkili bir tanıtım yapıldı. Lise tanıtımı bittikten sonra öğrenciler Talebe Kitap Kahve'ye götürülerek kitap okumanın öneminden bahsedildi hem de yaparak yaşayarak öğrenmeleri sağladı. Devamında Darende'de öğrencilerin güzel bir mekanda canlı müzik eşliğinde yemek yemeleri sağlandı. Öğrenciler bu mekanda hem güzel vakitler geçirdi hem de eğlendiler. Okulumuz adına tüm öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyoruz:) 

Ara

Yabancı ülkelerin ürünlerini kullanmak yerine, Türkiye´de üretilen ürünler ile bilinç sağlamak amacıyla Yerli Malı Haftası, 1946 yılından bu yana kutlanmaktadır. 1983 yılında adı Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası olarak değiştirilmiştir.

Bizler de okulumuzda öğrencilerimizi yerli mallarına yöneltmek, tutumlu olma konusunda bilinçlendirmek amacıyla Yerli Malı Haftasını tüm okul olarak öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte kutladık.

Ara

Darende Aşağıulupınar Kültür ve Dayanışma Derneği'nin okulumuza yaptığı yardımlar hız kesmeden devam ediyor. Perde, Kamera ve A4 fotokopi kağıdının ardından Darende Aşağıulupınar Kültür ve Dayanışma Derneği'nin okulumuza yolladığı, çok fazla ihtiyaç duyulan fotokopi makinası tonerleri elimize ulaştı. Başta dernek başkanımız Adem KURNAZ olmak üzere tüm üyeler, hemşehrilerimiz ve emeği geçen herkese okulumuz adına çok teşekkür ederiz.


Ara

Okulumuz bahçeşinde ve öğrenci servis alanında bulunan toprak ve çakıl alanlarda asfaltlama çalışması yapıldı.Emeği geçen Malatya Büyükşehir Belediyesi, Darende Belediyesi ve Aşağıulupınar Mahallesi Muhtarı Ömer SAĞLAM'a çok teşekkür ederiz.

Ara

Okulların, temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde denetlenmesi, okul sağlığının iyileştirilmesi hususunda teşvik edilmesi için uygulanan projede gerekli kriterleri yerine getiren okulumuz " Beyaz Bayrak ve Sertifika" ile ödüllendirildi.

Ara

İNSAN HAKLARI VE DEMOKRASİ KONULU SÖYLEŞİ!

Ara

LCW tarafından her yıl düzenli olarak yapılan giyim yardımı kapsamında okulumuza gönderilen yardımlar, sahiplerine ulaştırıldı.Okulumuz ve öğrencilerimiz adına bu duyarlı davranışlarından ötürü LCW'ye teşekkür ederiz.

Ara

Malatya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Ali DEMİR ve beraberindeki heyet okulumuzu ziyaret ettiler. Okulumuzda gerçekleştirilen eğitim öğretim faaliyetleri ile yapılan çalışmaları yerinde görerek, öğretmen ve okul idarecileri ile sohbet ortamında bir araya gelen Sayın DEMİR, öğretmenlerimizn ve okul idarecilerimizin ihtiyaç, istek ve eğitim-öğretimle ilgili talep ve önerilerini dinledi. Okul müdürümüz Mahmut ÖZ´den yapılan çalışmalar, etkinlikler ve okulun başarı durumlarıyla ilgili bilgi aldı.
Bu nazik ziyaretlerinden dolayı  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Ali DEMİR'e  çok teşekkür ederiz.

 

Ara

İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında okulumuzda çalışmalar sürüyor..Okulumuzun bazı bölgelerindeki uyarı işaretleri ve bilgilendirici levhalar yenilenerek eksiklikler giderildi... Müdür Yardımcımız Erdem ADEM'e emeklerinden dolayı teşekkür ederiz..

Ara

Okulumuz öğrencilerine "ilk yardımda tam tıkanma ve heimlich manevrası (Karına bası uygulama) eğitimi" verildi.

İlk Yardım Eğitmeni ve aynı zamanda okulumuz Beden Eğitimi Öğretmeni Fatma KORKMAZ tarafından öğrencilerimize, ilk yardımda tam tıkanma ve heimlich manevrası ( Nefes borusuna yabancı bir cismin kaçması durumunda, oluşan boğulma tehlikesine karşı hayat kurtaran bir manevra) eğitimi verildi. Verilen eğitimi öğrencilerimiz çok dikkatli bir şekilde dinleyerek ve ara ara uygulamalarda bulunarak verimli bir şekilde tamamladılar. 

Bu verimli eğitimlerinden dolayı öğretmenimize teşekkür ederiz.

Ara

Darende geneli yapılan denemelerde dereceye giren öğrencilerimiz ödüllendirildi. Öğrencilerimize birer kol saati ve başarı belgesi verildi. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarıların devamını dileriz.

Ara

Okulumuz öğrencileri, Beden Eğitimi öğretmeni Fatma KORKMAZ öncülüğünde, sosyal sorumluluk ve değerler eğitimi kapsamında kışın kuşların üşümemesi ve yem ihtiyaçlarının karşılanması için okul bahçesinde onlarca kuş yuvası yapıp astılar. Yaban kuşları için pekmez, buğday ve darıdan yapılan rulo yemlikler ağaçlara asılarak kuşların hem enerji hem de protein ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenmiştir. Emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Ara

Okulumuza "Aşağı Ulupınar Kültür ve Dayanışma Derneği" tarafından kırtasiye yardımı yapılmıştır.Bizlere her zaman yardımcı olan Aşağı Ulupınar Kültür ve Dayanışma Derneği'ne ve yardımların bizlere ulaşmasına vesile olan herkese okulumuz adına teşekkür ederiz.

Ara

Okulumuzda yoğun kar yağışının devam etmesi ile birlikte öğrenciler kar keyfini doya doya yaşadı. 

Ara

Yılın ilk kar yağışını okulumuz öğretmen ve öğrencileri böyle karşıladı.

İşte okulumuzdan kar postallık manzaralar...