T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MALATYA / DARENDE - Aşağıulupınar75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu

Haberler

Ara

Yılın ilk kar yağışını okulumuz öğretmen ve öğrencileri böyle karşıladı.

İşte okulumuzdan kar postallık manzaralar...

Ara

Okulumuzda yapılan deneme sonucu başarılı olan 7. ve 8. sınıf öğrencilerinden Sudenaz Güler, Furkan Geçer, İlknur Akçadağlı, Sıla Hatun Aydoğan, Kiraznur Bişgin ve Azime Nur Kurnaz'ı ödüllendirmek amacıyla okulumuz öğretmenleri ile pizza yemek için Darende Sosyal Tesislerde güzel bir etkinlik gerçekleştirildi. Yemek sonrası hoş sohbetlerle birlikte oralet içilerek sıcak bir ortam oluşturuldu. Öğrencilerle bu etkinlik kapsamında hem eğlenildi hem de güzel bir gün geçirildi. Başarıları daim olsun:) 

Ara

Darende Güldeste Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği bünyesinde açılmış olan,  Gençlik ve Spor Bakanlığının desteklemiş olduğu Talebe Kitap Kahve projesi kapsamında okulumuzda yazar ağırladık. Yazarımız Adil AKKOYUNLU ile okulumuz çok amaçlı salonunda 7.ve 8.sınıf öğrencileri ile hasbihal gerçekleştirdik. Son Nebi-Hz.Muhammed(sav) adlı kitabını da imzalayan yazarımız Adil AKKOYUNLU'yu öğrencilerimiz ile buluşturduğu için TALEBE KİTAP KAHVE koordinatörü Murat GÜLÖZ beyefendiye teşekkürü borç biliriz.

Ara

Ortaokul öğrencilerimiz arasında ''Dönem sonuna kadar 1500 sayfalık kitap okuma'' yarışması düzenlendi.

  1,5 ay gibi kısa sürede  hedefe ulaşan 7A Sınıfı öğrencimiz Berat GÖKDUMAN'a ödülü Türkçe öğretmenimiz Tuba YAVUZ tarafından verildi.

Ara

Okulumuzda Uçurtma Şenliği yapıldı.

Ara

Öğretmenler Günümüzü okulumuzda yapılan çeşitli etkinlikler ile kutladık. Nice öğretmenler gününü sağlık, mutlu ve huzurlu bir şekilde kutlama dileğiyle...

Kas

Okulumuza "Aşağı Ulupınar Kültür ve Dayanışma Derneği" tarafından okçuluk malzemesi yardımı yapılmıştır. Beden Eğitimi öğretmeni Fatma KORKMAZ tarafından temel okçuluk eğitimi faaliyetlerine başlanmıştır. Yardımlarını hiçbir zaman bizden esirgemeyen  Aşağı Ulupınar Kültür ve Dayanışma Derneği'ne okulumuz adına teşekkür ederiz.

Kas

Ankara Gölbaşı'nda iş hayatına devam eden hemşehrimiz Mahmut DOĞAN tarafından okulumuza kırtasiye yardımında bulunulmuştur. Kendisine eğitim-öğretim faaliyetlerine gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür eder, iş hayatında başarılar dileriz.

Ekm

Cumhuriyetin 96. yıl dönümü okulumuzda coşkuyla kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören günün anlam ve önemini belirten konuşma, şiirlerin okunması, zeybek gösterisi, okul korosu ile devam etti. Törende emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Ekm

Aşağıulupınar 75.Yıl Cumhuriyet Ortaokulu 7/A sınıfı öğrencilerini Talebe Kitap Kahve'ye götürerek önemli şahsiyetler üzerine yapılan kısa konuşma ve sohbetin ardından öğrencilerimizle kitap okuma etkinliği gerçekleştirdik. 

Ekm

''CENNETİ YAŞAMAK'' ''BİR YÜRÜYÜŞÜN TEFEKKÜRÜ'' İNSAN SÖZ TUTSAKLIK'' gibi eserlerin yazarı araştırmacı-Yazar sayın Necip CENGİL ile 8B Sınıfı öğrencilerimiz buluştular. Kısa bir hasbihalden sonra öğrencilerimiz yazarın CENNETİ YAŞAMAK adlı kitabını imzalattılar. Yazarımız Sayın Necip CENGİL'e ve öğrencilerimizi ağırlayan Talebe Kitap kahve koordinatörü Murat GÜLÖZ beyefendiye teşekkürü borç biliriz.

Ekm

Bu yıl okulumuzda ilk olarak gerçekleştirdiğimiz ve gelenekselleştirmeyi planladığımız Aşure etkinliğimiz çok güzel geçti. Öğrencilerin heyecanlı bekleyişleri ile birlikte aşureler dağıtıldı. Emeği geçen tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz. 

Ekm

Okulumuz 6/ A Sınıfı öğrencileri, Matematik öğretmenimiz Yılmaz Onur GÜRSES ile , Darende Güldeste Derneği bünyesinde açılmış olan, Gençlik ve Spor Bakanlığının desteklemiş olduğu TALEBE KİTAP KAHVE'yi ziyaret ettiler.

Ekm

Okulumuz 8/ A Sınıfı öğrencileri,Türkçe öğretmenimiz Tuba YAVUZ ile  Okul müdürü Mahmut ÖZ,  Darende Güldeste Derneği bünyesinde açılmış olan, Gençlik ve Spor Bakanlığının desteklemiş olduğu TALEBE KİTAP KAHVE'yi ziyaret ettiler.

Ekm

Okulumuz 5 A Sınıfı öğrencileri Sosyal Bilgiler öğretmenimiz Önder KILIÇ ile Fen ve Teknoloji öğretmenimiz Nurhayat ÖRNEK ile Darende Güldeste Derneği bünyesinde açılmış olan, Gençlik ve Spor Bakanlığının desteklemiş olduğu TALEBE KİTAP KAHVE'yi ziyaret ettiler.