T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MALATYA / DARENDE - Aşağıulupınar75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu

Haberler

Ara

Okulumuz öğrencileri, Beden Eğitimi öğretmeni Fatma KORKMAZ öncülüğünde, sosyal sorumluluk ve değerler eğitimi kapsamında kışın kuşların üşümemesi ve yem ihtiyaçlarının karşılanması için okul bahçesinde onlarca kuş yuvası yapıp astılar. Yaban kuşları için pekmez, buğday ve darıdan yapılan rulo yemlikler ağaçlara asılarak kuşların hem enerji hem de protein ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenmiştir. Emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Ara

Çukurova Üniversitesi Sinerji Kulübü öğrencileri 'Bir Çocuk Gülsün Dünya Gülsün' projesi kapsamında okulumuz öğrencilerine kitap yardımında bulunmuşlardır. Birlik beraberlik ve dayanışma örneği gösteren Çukurova Üniversitesi öğrencilerine ve bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen Çukurova Üniversitesi Sinerji Kulübü sponsorlarına teşekkür eder, Sinerji Kulübü öğrencilerine eğitim öğretim hayatlarında başarılar dileriz.

Ara

Okulumuza "Aşağı Ulupınar Kültür ve Dayanışma Derneği" tarafından kırtasiye yardımı yapılmıştır.Bizlere her zaman yardımcı olan Aşağı Ulupınar Kültür ve Dayanışma Derneği'ne ve yardımların bizlere ulaşmasına vesile olan herkese okulumuz adına teşekkür ederiz.

Ara

Okulumuzda yoğun kar yağışının devam etmesi ile birlikte öğrenciler kar keyfini doya doya yaşadı. 

Ara

Yılın ilk kar yağışını okulumuz öğretmen ve öğrencileri böyle karşıladı.

İşte okulumuzdan kar postallık manzaralar...

Ara

Okulumuzda yapılan deneme sonucu başarılı olan 7. ve 8. sınıf öğrencilerinden Sudenaz Güler, Furkan Geçer, İlknur Akçadağlı, Sıla Hatun Aydoğan, Kiraznur Bişgin ve Azime Nur Kurnaz'ı ödüllendirmek amacıyla okulumuz öğretmenleri ile pizza yemek için Darende Sosyal Tesislerde güzel bir etkinlik gerçekleştirildi. Yemek sonrası hoş sohbetlerle birlikte oralet içilerek sıcak bir ortam oluşturuldu. Öğrencilerle bu etkinlik kapsamında hem eğlenildi hem de güzel bir gün geçirildi. Başarıları daim olsun:) 

Ara

Darende Güldeste Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği bünyesinde açılmış olan,  Gençlik ve Spor Bakanlığının desteklemiş olduğu Talebe Kitap Kahve projesi kapsamında okulumuzda yazar ağırladık. Yazarımız Adil AKKOYUNLU ile okulumuz çok amaçlı salonunda 7.ve 8.sınıf öğrencileri ile hasbihal gerçekleştirdik. Son Nebi-Hz.Muhammed(sav) adlı kitabını da imzalayan yazarımız Adil AKKOYUNLU'yu öğrencilerimiz ile buluşturduğu için TALEBE KİTAP KAHVE koordinatörü Murat GÜLÖZ beyefendiye teşekkürü borç biliriz.

Ara

Ortaokul öğrencilerimiz arasında ''Dönem sonuna kadar 1500 sayfalık kitap okuma'' yarışması düzenlendi.

  1,5 ay gibi kısa sürede  hedefe ulaşan 7A Sınıfı öğrencimiz Berat GÖKDUMAN'a ödülü Türkçe öğretmenimiz Tuba YAVUZ tarafından verildi.

Ara

Okulumuzda Uçurtma Şenliği yapıldı.

Ara

Öğretmenler Günümüzü okulumuzda yapılan çeşitli etkinlikler ile kutladık. Nice öğretmenler gününü sağlık, mutlu ve huzurlu bir şekilde kutlama dileğiyle...

Kas

Okulumuza "Aşağı Ulupınar Kültür ve Dayanışma Derneği" tarafından okçuluk malzemesi yardımı yapılmıştır. Beden Eğitimi öğretmeni Fatma KORKMAZ tarafından temel okçuluk eğitimi faaliyetlerine başlanmıştır. Yardımlarını hiçbir zaman bizden esirgemeyen  Aşağı Ulupınar Kültür ve Dayanışma Derneği'ne okulumuz adına teşekkür ederiz.

Kas

Ankara Gölbaşı'nda iş hayatına devam eden hemşehrimiz Mahmut DOĞAN tarafından okulumuza kırtasiye yardımında bulunulmuştur. Kendisine eğitim-öğretim faaliyetlerine gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür eder, iş hayatında başarılar dileriz.

Kas

18-22 Kasım Öğretmenlerin Mesleki Çalışmaları sportif etkinlikler kapsamında okulumuzda öğretmenlerimizin ve gönüllü öğrencilerimizin katılımıyla voleybol turnuvası düzenlenmiştir.  Turnuva finalinde kaptanlığını Matematik öğretmenimiz  Yılmaz Onur GÜRSES'in yaptığı  takım ile kaptanlığını Din kültürü ve Ahlak Bil. Öğretmenimiz Mehmet Çelebi ABAK' ın  yaptığı takımlar karşı karşıya geldiler. Fİnal maçını rakibine setlerde 3-2 üstünlük sağlayan Yılmaz Onur GÜRSES'in takımı kazanmıştır. Turnuvaya katılan tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür eder, kazanan takımı tebrik ederiz.

Kas

Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün aramızda ayrılışının 81. yılı sebebiyle  okulumuzda Atatürk´ü Anma Töreni gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan anma töreni günün anlam ve önemini belirten konuşma, şiirlerin okunması ile devam etti. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün aramızdan ayrılışının 81. yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusunu özlemle ve minnetle anıyoruz.

Kas

Okulumuzda Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında program gerçekleştirildi. Kuranı Kerim tilaveti ile başlayan program, sinevizyon videosu ve şiirler devam edip ilahi korosuyla sona erdi. Programda emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.